Рақамли далиллар тушунчаси
Ҳуқуқларни ҳимоя қилишда замонавий механизмлар жорий этилади
Cамарқанд шаҳрида Ўзбекистон Республикаси Маданият вазирлиги ҳузуридаги Маданият ва санъатни ривожлантириш фонди ташаббуси билан «Samarkand Half Marathon» халқаро хайрия марафони бўлиб ўтди.
Яқинда Руминия давлатининг Константа шаҳрида қизғин тарзда якунланган армрестлинг (қўлда куч синашиш) спорт тури бўйича жаҳон чемпионатидан ажойиб хушхабарлар олдик.
Наманганнинг “Навбаҳор” клуби ҳимоячиси Игор Голбан Ўзбекистон фуқаролигини олиш ва ушбу мамлакат терма жамоаси учун ўйинга чиқиш истагини билдирди. Бу ҳақда Championat.Asia хабар беради.
Профессионал бокснинг иккинчи ярим енгил (-55,34 кг) вазн тоифасида рингга чиқаётган ҳамюртимиз Муроджон Аҳмадалиев (7-0, 6 КО) 2019 йил сўнгига қадар бир йўла иккита жаҳон чемпионлик камари учун рингга чиқиши кутилмоқда. Бу ҳақда GoSport.uz интернет-нашри манбалари хабар тарқатди.
Спорт гимнастикаси бўйича етти карра олимпиада ўйинлари иштирокчиси Оксана Чусовитина 2020 йил Токиода бўлиб ўтадиган Ёзги олимпиада ўйинлари йўлланмасини қўлга киритди. Бу ҳақда GoSport.uz интернет-нашри манбалари хабар бермоқда.
Таниқли футболчи, собиқ СССР ва Россия терма жамоаси аъзоси, кўп йиллар давомида Европа клуб-ларида муваффақиятли тўп сурган инсон, ҳозирда «Навбаҳор» бош мураббийи Андрей Канчельскис «Наманган ҳақиқати» мухлислари учун эксклюзив интервью берди.