Рақамли далиллар тушунчаси
Ҳуқуқларни ҳимоя қилишда замонавий механизмлар жорий этилади
Косонсой туманидаги «Косонсой соф барака» ва «Чашмаи сафед» фермер хўжаликлари давлатга пахта топшириш шартномавий режасини ортиғи билан бажарди.
Бу йил чустликлар учун баракали келди. Барча соҳада бўлгани каби қишлоқ хўжалигида ҳам талай муваффақиятларга эришилди. Дастлаб давлатга 30 минг тонна – «ғалла» етказиб берилди. Пахта ва ғаллачилик йўналишида фаолият олиб бораётган 324 та фермер хўжалиги туман иқтисодиёти ривожига муносиб улуш қўшмоқда.
Мингбулоқликлар вилоятда биринчи бўлиб давлатга пахта етказиб бериш шартномавий режасини шараф билан уддаладилар.
Вилоятимизда етиштирилган пахта хом-ашёсини йиғиб-териб олиш ишлари жадал суръатларда давом эттирилмоқда.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2018 йил 17 апрелдаги «Қишлоқ ва сув хўжалиги давлат бошқаруви тизимини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги ва 2018 йил 27 апрелдаги «Ўзбекистон Республикасида уруғчилик тизимини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори ижроси юзасидан Ғўза уруғчилиги республика маркази ва Бошоқли дон экинлари уруғчилиги республика маркази негизида Уруғчиликни ривожлантириш маркази ташкил этилди.